1 грудня вся світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема.

Чума 21-го століття, як часто сьогодні називають СНІД, була офіційно відкрита 5 червня 1981 року в Центрі контролю захворювань Сполучених Штатів Америки. Синдром набутого імунодефіциту в останні десятиліття поширюється зі швидкістю епідемії.

Вперше цей день відзначався 1 грудня 1988 року. Таке рішення затвердили на міжнародній зустрічі міністрів охорони здоров'я, які обговорювали необхідність обміну інформацією щодо ВІЛ-інфекції та СНІДу.

Сьогодні зусилля багатьох держав спрямовані на профілактику поширення захворювання. Заходи, що традиційно проводяться в цей день, традиційно відбуваються із символом — Червоною стрічкою. Її вигадав художник Франк Мур. У 1991 році цей символ був використаний вперше. Тепер кожен, хто надягає Червону стрічку 1 грудня, висловлює свою надію на майбутнє без СНІДу. (Джерело: http://beyond.ua/vsesvitniy-den-borotbi-zi-snidom)

Тому у рамках програми «16 днів проти насильства» з метою інформування учнів про небезпеку СНІДу та усвідомлення правильного вибору в житті класним керівником 10 класу Федак Тетяною Михайлівною, педагогом-організатором Горничар Наталією Іванівною та учнями 10 класу було проведено захід "СНІД - смертельна загроза людству". В ході якого учні прослухали основну інформмацію про захворювання, шляхи його передачі, статистику, переглянули тематичне відео, презентації та вшанували пам'ять померлих від цієї хвороби.

Зроніть сльозу, бо ми не мали сліз.

 

Заплачте разом, а не поодинці.

 

Зроніть сльозу за тими, хто не зріс,

 

Що мали зватись гордо – українці!

 

Заплачте! Затужіть! Заголосіть!

 

Померлі люди стогнуть з тої днини,

 

Й благають: українці, донесіть

 

Стражденний біль голодної країни.

 

Згадайте нас – бо ж ми колись жили.

 

28 листопада 2006 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про голодомор 1932-1933 років в Україні», в першій статті якого було визначено, що цей голодомор є геноцидом українського народу. І тепер щороку в останню суботу листопада українці пригадують ті страшні роки, які пережив увесь народ і о 16.00 ставлять на вікнах будинків запалені свічки пам’яті.

Напередодні, бібліотекарем нашого закладу Сітар О.Д. проведені заходи для учнів 2 - 5 класів, щодо вшанування жертв голодомору

13 листопада 2014 р. президент України Петро Порошенко підписав Указ №872/2014 «Про День Гідності та Свободи», де зазначено що свято відзначатиметься щорічно 21 листопада – у день початку подій, які стали для України історичними: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
Класними керівниками та класоводами НВК №15 проведено тематичні виховні години, перегляд та обговорення відео та презентацій.

16 листопада в світі відзначали Міжнародний день толерантності, терпимості. Толерантність - це повага, прийняття і правильне розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, форм самовираження і способів прояву людської індивідуальності.
Визначення слова толерантність різними мовами земної кулі звучить по-різному:
в іспанській мові воно означає здатність визнавати відмінні від своїх власних ідеї або думки;
у французькій мові - відношення, при якому допускається, що інші можуть думати чи діяти інакше, ніж ти сам;
у англійській мові - готовність бути терпимим, поблажливим;
у китайській мові - бути великодушним по відношенню до інших ;
в арабській мові - прощення, поблажливість, м'якість, милосердя, співчуття, прихильність, терпіння, прихильність до інших;
в українській мові - здатність терпіти щось або когось (бути витриманим, витривалим, стійким, вміти миритися з існуванням чогось, когось).
З метою формування в учнів почуття толерантності до оточуючого світу в Мукачівському НВК №15 було проведено ряд заходів, присвячених цій темі.

Згідно листа голови Закарпатської облдержадміністрації 08.11.2018 р. №06-17/2549 15 листопада в нашому закладі проведено перевірку стану працездатності системи оповіщення.

11 листопада за традицією ми відзначаємо чудове, світле та радісне свято ,день покроваителя нашого чудового міста Мукачево -  День Святого Мартина. 

Наш заклад представив свої ліхтарики, до створення якого залучилися учні школи. 

23 жовтня підведено підсумки конкурсу "Дари осені". Учні проявили творчість та фантазію при створенні виробів із природних матеріалів. 
🍎🍌🍪🍎🍌🍪🍎🍌🍪🍎🍌🍪🍎🍌🍪
Також, учні провели ярмарку, в ході якої було зібрані кошти, які будуть перераховані на благодійність.

14 жовтня 2014 р. указом Президента України Петра Порошенка з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності й територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості відзначається День захисника Вітчизни. 
Учні НВК#15 підготували культурно-мистецький концерт "Слава Україні - героям слава". Лунали щирі слова подяки доблесним захисника, пісні та вірші про їх відвагу та мужність, продемонстровано відео про нелегкі будні воїнів та загиблих вшановано хвилиною мовчання.

 

 

Про вчителів є думка особлива:
Завжди такі розумні і красиві,
Такі начитані, і все на світі знають,
І терпеливо, мудро нас навчають!

У День всесвітній вчителям пошана,
Хай сила ваша буде нездоланна,
Хай люблять, поважають дуже діти,
Дарують вам і усмішки, і квіти!

Нехай колеги люблять і цінують,
Художники портрети намалюють,
А композитори пісні про вас складають,
І співаки вам пісню заспівають!

05 жовтня в НВК #15 лунали привітання, пісні, танці для вчителів, а також стіни прикрашали чудові газети, які підготували учні на честь свята.

1жовтня - Міжнародний день людини похилого віку. В цей день вітання лунають на честь дідусів і бабусь , ветеранів війни та праці, пенсіонерів. В нашому закладі в цей день проведено години спілкування "Мудрі та багаті літами", "Чому нас вчать дідусі і бабусі", "Добром забуте серце обігріте", виховна година " Планета старість", виготовлено газету приурочену події. А також, учні привітали вчителя-пенсіонера Ковальську Ольгу Юріївну.

Учні НВК #15 полюбляють не тільки вчитися, але передавати знання маленьким діткам. 29 вересня команда ЮІР нашого закладу відвідала ДНЗ #23 та провела цікавий захід, з метою вивчення та повторення малечею ПДР.

Відомий теолог Алі Апшероні колись писав :" Як добре коли у людини є можливість вибрати собі професію не за потребою, а погодившись з душевними схильностями". Напевно цієї ж думки притримується представниця Мукачівського центру зайнятості Оксана Коваленко. 21 вересня пані Оксана провела чергову лекцію для учнів НВК #15 на тему :" Вивчення інтересів, схильності, психофізичних особливостей школярів вимогам професії з урахуванням потреб ринку праці. Надання інформації про комплексне профорієнтаційне тестування на порталі "Моя кар'єра". Метою заходу є ознайомлення із сучасним ринком праці та його потребами, побудова власного професійного плану. 
Лекція пройшла як завжди в невимушеній, легкій, взаємодіючі й атмосфері.

Наші учні долучилися до екологічної акції "Міжнародний день чистих берегів".

Ось і настала довгоочікувана осінь - пора, коли учні та вчителі поринають у вирій навчання, пізнання нового, отримання знань. Перший день навчання 03 вересня почався з уроку, який пройшов під гаслом "Я українець, я європеєць". Класоводи та класні керівники підготували цікаву інформацію, відео, учні взяли участь у вікторинах, тематичних завданнях та дискусіях.

        ОГОЛОШЕННЯ

Центр надання адміністративних послуг м. Мукачево повідомляє, що з 03 квітня 2017 року розпочинається прийом заяв про зарахування дітей до дошкільного навчального закладу та 1-го класу загальноосвітнього навчального закладу.   Для проведення реєстрації дитини необхідно звернутися до Центру надання адміністративних послуг м. Мукачево, пл. О. Духновича, 2 (Ратуша)  та мати з собою такі документи:

- паспорт одного з батьків дитини (оригінал документа) або довідка про реєстрацію місця проживання дитини (можна отримати в ЦНАПі);

-свідоцтво про народження дитини (копія документа);

Прийом заяв проводитиметься:

понеділок, середа, п’ятниця

з 10.00 год. до 16.00 год. (без перерви).

Телефони для довідок: 5-44-68,  2-10-67,  2-31-39 

 

Рішення № 199 від 25.07.2017.Станом на 25.07 зараховано до 1 класу:

1. Гаврилюк О.О.

2.Продан Р. В.

3.Костичак Р.О.

4.Червінський Н.В.

5.Коцібан Б.А.

6.Москаленко С.С.

7.Йонаш К. А.

8.Оварі М.М.

9.Толстіков Н.Р.

10.Тюк А.О.

11.Бойко М.В.

12. Міток Е.Л.

13. Йонаш М.К.

14.Антонік К.В.

15. Шебела-Жуковська Н.І.

16. Горохович В.Ю.

Контактна інформація

Телефон: +38 03131 240 32

Факс: +38 03131 224 82

Адреса:

Закарпатська область

89600,м.Мукачево

Лермонтова, 12

 О/у майор міліції СКМСД Ільтьо М.В. Працівник кримінальної міліції в справах дітей, закріплений за школою. Контактний телефон - 102

Національна гаряча лінія з попередження насильства в сім’ї

0-800-500-335 

 

Безкоштовне консультування з питань протидії торгівлі людьми за телефоном Національної гарячої лінії за номером

527 – з мобільного,           0 800 505 501, www.migrantinfo.org.ua